Archiwum dla kategorii 'Porady'

Zniżki za bezszkodową jazdę

Zniżki za bezszkodową jazdę

Niektórzy kierowcy są wyjątkowo mocno zdegustowani faktem, iż muszą kupować obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy, a inne ubezpieczenia ich w ogóle nie interesują. Twierdzą bowiem, że są dobrymi kierowcami, nigdy nie mieli żadnych wypadków i im się to po prostu nie przydarzy. Są oczywiście w błędzie tym bardziej, że wypadki zdarzają się każdemu, ale […]

Czy w naszym domu przyda się sejf?

Czy w naszym domu przyda się sejf?

Sejfy kojarzą się nam przede wszystkim z pomieszczeniami firmowymi, a więc tymi, w których szczególnie często można znaleźć zarówno cenne przedmioty, jak i dokumenty. Okazuje się jednak, że nie mamy wcale do czynienia z jedynymi przestrzeniami, w których możemy je spotkać. Coraz częściej słyszymy też o sejfach kupowanych przez osoby prywatne. Czy takie rozwiązania rzeczywiście […]

Ubezpieczenie NNW – czy można je kupić online?

Ubezpieczenie NNW – czy można je kupić online?

NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to taki rodzaj ubezpieczenia, którego nie ma przymusu kupować, jednak warto. Przekonały się o tym wszystkie osoby, które nie wykupiły go, a później coś im się przydarzyło – i żałowały. Wiadomo, że z nas liczy na szczęście i nie spodziewa się wypadków.

Pizzeria – jak znaleźć najlepszą?

Pizzeria – jak znaleźć najlepszą?

Każdy z nas ma od czasu do czasu ochotę na pizzę. Jest to pyszne danie, które wyjątkowo przypadło do gustu nie tylko Polakom. Wiele osób na całym świecie lubi zajadać się tym przysmakiem, który kojarzony jest przede wszystkim z Włochami. Można go spotkać w licznych wariantach – z przeróżnymi dodatkami i rozmaitymi nazwami, które czasem […]

Zespół napięcia przedmiesiączkowego: objawy i leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego: objawy i leczenie

Mianem zespołu napięcia przedmiesiączkowego nazywane są objawy, które pojawiają się u sporej liczby kobiet około 7-5 dni przed miesiączką. Na PMS (z języka angielskiego premenstrual syndrome) składają się nie tylko obiektywne, ale także subiektywne objawy. Ustępują one niemal natychmiast po pojawieniu się krwawienia.

Jakie ubezpieczenie kupić dla samochodu?

Jakie ubezpieczenie kupić dla samochodu?

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie samochodu na wypadek różnych zdarzeń jest wykupienie ubezpieczenia. Jakie są polisy do wyboru dla osób, których interesuje ubezpieczenie samochodu?

Sejfy domowe – jakie najlepsze?

Sejfy domowe – jakie najlepszeKażdy człowiek posiada w swoim domu jakieś ważne przedmioty. Coś, czego absolutnie nie chciałby utracić i niekoniecznie chodzi o rzeczy same w sobie wartościowe, lecz również o te, które mają jakąś wartość sentymentalną dla właściciela. W związku z tym w razie wyjazdu na dłużej, chcemy jakoś odpowiednio zabezpieczyć te przedmioty – a najlepszym na to sposobem będzie zakupienie sejfu. Sejfy domowe są w tej chwili chętnie wykorzystywane przez wiele osób. Tym bardziej, że jest tak wiele ich rodzajów do wyboru, że każdy znajdzie dla siebie coś idealnego. Jakie sejfy są najlepsze do domowego użytku? (więcej…)

Popularne rodzaje kredytów

Popularne rodzaje kredytówUdzielanie kredytów to jedna z usług dostępnych w każdym banku. Oferta kredytów jest niezwykle zróżnicowana. Są jednak kredyty skierowane do indywidualnych klientów, które dostępne są w każdym banku. Jakie to są kredyty? Kto może złożyć wniosek kredytowy?

(więcej…)

Co warto wiedzieć o kredycie na motocykl?

Co warto wiedzieć o kredycie na motocykl?Miłośników jednośladów jest w Polsce mnóstwo. Marzeniem z nich jest posiadanie własnego motocykla. Dobry motocykl to jednak spory wydatek, którego wiele osób nie jest w stanie udźwignąć. W ofercie banków znajdziemy dzisiaj również kredyty na motocykl. Występują one w różnych konfiguracjach. Przed zaciągnięciem kredytu warto więc wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, aby kredyt okazał się korzystny.

(więcej…)

Nie mogą spłacić kredytu: co mogę zrobić?

Nie mogą spłacić kredytu: co mogę zrobić?Może się zdarzyć, że zabraknie nam pieniędzy, by zapłacić kolejną ratę kredytu. W takiej sytuacji nie można się załamywać. W miarę możliwości należy szybko udać się do banku, aby negocjować nowe zasady regulowania rat.

(więcej…)