Archiwum dla kategorii 'Zabezpieczanie danych'

Sejfy domowe – jakie najlepsze?

Sejfy domowe – jakie najlepszeKażdy człowiek posiada w swoim domu jakieś ważne przedmioty. Coś, czego absolutnie nie chciałby utracić i niekoniecznie chodzi o rzeczy same w sobie wartościowe, lecz również o te, które mają jakąś wartość sentymentalną dla właściciela. W związku z tym w razie wyjazdu na dłużej, chcemy jakoś odpowiednio zabezpieczyć te przedmioty – a najlepszym na to sposobem będzie zakupienie sejfu. Sejfy domowe są w tej chwili chętnie wykorzystywane przez wiele osób. Tym bardziej, że jest tak wiele ich rodzajów do wyboru, że każdy znajdzie dla siebie coś idealnego. Jakie sejfy są najlepsze do domowego użytku? (więcej…)

Jak odporne są ekrany smartfonów?

Wielu użytkowników smartfonów w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności czy zwykłej, ludzkiej bezmyślności, uszkodziło ekran swojego smartfona po tym, jak upadł on na twarde podłoże. Wypadki się zdarzają, a taki upadek często kończy się dla smartfona pęknięciem ekranu. Producenci starają się jednak chronić swoje urządzenia, zwłaszcza te, których cena wykracza poza średnią. (więcej…)

Czy warto inwestować w sejfy antywłamaniowe?

Czy warto inwestować w sejfy antywłamaniowe?

Jeszcze niedawno posiadanie sejfu kojarzyło się przede wszystkim z instytucjami finansowymi tudzież jednostkami, w których przechowywane są ważne, poufne dokumenty. Zdarzało się co prawda, że narzędzie tego typu znajdowało się w gospodarstwie domowym, były to jednak nieliczne wyjątki.

(więcej…)

Backupy – kiedy nam się przydadzą?

Dla zwykłego użytkownika oprogramowania tak zwane backupy mogą nie mieć większego znaczenia, jeśli chodzi jednak o oprogramowanie, z którego korzysta wielu różnych użytkowników lub też które działa jako oprogramowanie sieciowe to takie zapisy są wskazane. Po pierwsze muszą być one wykonywane regularnie. Ich częstotliwość uzależniona jest od charakteru stosowanego oprogramowania. Mogą być one wykonywane raz […]

Programy antywirusowe i sztuczna inteligencja

Zastosowanie sztucznej inteligencji w przypadku programów antywirusowych jest odpowiedzią na dwa podstawowe problemy związane ze skutecznym działaniem programów antywirusowych. W pierwszej kolejności chodzi o ewentualne możliwe zaniedbania samych użytkowników którzy korzystają z takich aplikacji. Brak regularnych aktualizacji było dosyć często spotykanym problemem zwłaszcza wtedy gdy wymagało się aby to sami użytkownicy dbali o aktualizowanie swojego […]